تحقیق در مورد تاريخ موسيقي در ايران 36 ص

مطالب دیگر:
📃انواع اشل پلان مبلمان و فضای سبز (اتوکد حرفه ای)📃پروژه کارآموزی رشته معماری(کامل و جامع)📃آموزش نگارش پایان نامه از ابتدا تا انتها،آموزش تصویری پایان نامه نویسی📃پاورپوینت آناتومی قلب📃اکشن زیبا برای فوتوشاپ📃کارآفرینی و کسب کار از دیدگاه اسلام قرآن امامان معصوم(ع)📃نقشه های اتوکد روستای عبدل آباد📃پاورپوینت معماری گرمابه📃پروژه روستا عبدل آباد قزوین (word)📃کارآفرینی رستوران مک دونالد📃نقشه های اتوکد روستا نودوزق📃دانلود پاورپوینت مساجد ایتالیا (رم و ونیز)📃دانلود پاورپوینت سیستم های پوسته ای در معماری📃اثر ضد سرطانی زردچوبه📃کم خونی📃دانلود پکیج نمونه نامه اداری تمام نیاز های نامه نگاری اداری خود را رفع کنید📃تحقیق آشنایی با تاریخ جنگ تحمیلی📃بررسی راهبرد کنترل توان راکتیو برای نیروگاه­های فتوولتائیک متصل به شبکه📃دانلود پاورپوینت طراحی پایدار در معماری📃دانلود پاورپوینت بررسی موزه ها (نمونه های خارجی)

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

دسته بندی : وورد

نوع فایل : .doc ( قابل ويرايش و آماده پرينت )

تعداد صفحه : 37 صفحه

قسمتی از متن .doc :

تاريخ موسيقي ايران

تهيه كننده:

ثمين فروغي

فهرست مطالب

تاريخ موسيقي در ايران 3

ترانه هاي فـولکـوريک ايران 14

موسيقي سازي 16

آلات موسيقي بادي 19

آلات موسيقي زهـي 20

سازهاي مضرابي ( زهـي - کوبي ) 24

تاريخ موسيقي ايران قبل از اسلام 29

منابع 36

تاريخ موسيقي در ايران

تاریخ موسیقی ایرانی که همواره با هنر و ذوق ایرانی همراه و همقدم بوده است را می توان به دو قسمت قبل و بعد از اسلام تقسیم کرد . مورد بعد از اسلام را تا موسیقی معاصر ادامه می دهیم اما در مورد قبل از اسلام باید تقسیم بندی هایی را انجام دهیم : دوره ی قبل از مادها . مادها . پارس ها و هخامنشیان . پارت ها و اشکانیان . ساسانیان .

قبل از مادها

این دوره که از هشت قرن قبل از میلاد تا قبل است شواهد بسیاری از جمله سنگ ها و سطوح حکاکی شده کتاب ها و دست نوشته ها را با خود به همراه دارد . مهمترین اثر یافت شده در مورد موسیقی این دوره " مهر چغامیش " می باشد که متعلق به 3500 سال قبل از میلاد است .

برای بررسی این دوره باید اثر تمدنهایی چون بابل و اشور و ایلام را - که متاسفانه چیز زیادی از انها باقی نمانده - مورد بررسی قرار داد . اما شواهد اندک پیدا شده نیز خود صحت وجود موسیقی را در این دوره تصدیق می کند . به طوری که ساخت